HALİL İBRAHİM AYDIN

  • Anasayfa
  • Tüm Ürünler
  • HALİL İBRAHİM AYDIN


1987 yılının son ayında doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı kentte tamamladıktan sonra üniversite oku­mak için 2005 yılında yola çıktı. 2009 yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olur olmaz özel bir bankada işe başlayıp, öte taraftan İktisat Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını yaptı. Bir yıl kadar çalıştıktan sonra ban­kadan ayrılıp özel sektörde danışmanlık, proje uzmanlığı ve üst düzey yöneticilik gibi çeşitli görevlerde bulundu. 2012 yılında öğ­retim görevlisi olarak üniversitede ders vermeye başlayan Aydın, aynı yıl İktisat Anabilim Dalı’nda doktoraya başladı. 2015 yılında doktorasını tamamlayıp, öğretim üyesi olarak akademik hayatına devam eden yazar birçok çalışmanın altına imza attı. Alanında on­larca makale, bildiri, kitap bölümü, rapor ve projeye sahip olan yazar, aynı zamanda hem editörlüğünü hem de bölüm yazarlığını üstlendiği ulusal ve uluslararası birçok kitap projesini hayata ge­çirdi.

Ekonomi dışında aktif olarak edebiyat dünyası ile hemhâl olan Aydın’ın birçok gazete ve dergide yazıları yayımlandı. Çeşitli ede­biyat ve kültür, sanat dergilerinde yayın kurulu üyesi olan Aydın, 2010 yılında “Sensizliğe Alıştım Sanma” isimli ilk şiir kitabını çı­kardı. Beş yıllık bir aradan sonra 2015 yılında “Mektup” isimli ikinci kitabı raflardaki yerini aldı. Halen, yazılarından bazılarını “Aydın’ca Duvar Yazıları” ismini verdiği kişisel sayfasında yayım­lamaktadır.

On beş yılı aşkın bir süredir aynı yolda edebiyata ilişkin çalışma­lar yapan Aydın, kaleminin kâğıda yakarışlarından bazılarını bir araya getirerek çıkarmış olduğu bu eserini içinde kendini bulan herkese armağan etmektedir.

Eserleri: Sensizliğe Alıştım Sanma (2011), Mektup (2015)

 Kitapları